قوانین و مقررات مجتمع نوآوری

ماده 1 - تعاریف و اصطلاحات
اصطلاحاتی که در این قرارداد و قوانین به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:
1-1 شرکت: تحلیلگران علوم سگال که با برند تجاری " مجتمع نوآوری سگال " نسبت به ارایه خدمات فعالیت می کند.
1-2 شبکه نوآوری سگال: پلتفرم نرم افزاری اعم از سایت و اپلیکیشن است که با استفاده از دانش فناوری اطلاعات و ارتباطات بستر (سامانه) اتصال اعضای زیست بوم نوآوری را به صورت آنلاین (برخط) برقرار می نماید.
1-3 پلتفرم: بستر (سامانه) نرم افزاری متعلق به شرکت که به منظور استفاده از خدمات متخصصان، حق استفاده موقت از آن مطابق شرایط قرارداد و سند حاضر به کاربران اعطا می شود.
1-4 کاربر: شخصی است که از طریق اینترنت به شبکه نوآوری سگال متصل و از خدمات نرم افزاری آن استفاده می نماید.
1-5 مشاور: شخصی حقیقی یا حقوقی دارای تخصص و مهارت است که از طریق اینترنت به شبکه نوآوری سگال متصل و جهت ارائه خدمات تعریف شده در شبکه نوآوری سگال به ذینفع (کاربر خدمت گیرنده) فعالیت می نماید.
1-6 ذینفـع: کاربر خدمت گیرنده، شخصی حقیقی یا حقوقی است که از طریق اینترنت به شبکه نوآوری سگال متصل و از خدمات ارایه شده توسط مشاور به صورت آنلاین بهره مند می‌شود.
1-7 کاربران: در این سند از مشاور و کاربر خدمت گیرنده به همراه هم با نام کاربران استفاده می‌شود.
1-8 حساب کاربری: حسابی است که اشخاص برای ارائه یا استفاده از خدمات در شبکه نوآوری سگال ایجاد کرده‌اند.
1-9 اعتبار: مبلغی است که کاربر خدمت گیرنده در حساب کاربری خود به منظور استفاده از خدمات مجتمع نوآوری سگال دارد. این مبلغ به صورت پرداخت از طریق سامانۀ بانکی و کارت‌های عضو شبکۀ شتاب و یا با استفاده از کدهای هدیه طبق شرایط و مقررات مندرج در این سند منظور و محاسبه خواهد شد.
1-10 هزینه خدمات: مبلغی که بابت حق استفاده از نرم افزار اعم از وبسایت و اپلیکیشن، طبق جدول تعرفه خدمات و محصولات شرکت از کاربر خدمت گیرنده اخذ می گردد.
1-11 اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران در اختیار مجتمع نوآوری سگال قرار داده می‌شود. اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد می شود و اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجۀ بهره برداری از خدمات مجتمع نوآوری سگال ثبت می گردد.
1-12 قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران: قانون اساسی، قوانین عادی، مصوبات هیات وزیران، آیین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی موضوعه.
ماده 2 - حساب کاربری
2-1 مجتمع نوآوری سگال طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون جرایم رایانه‌ای و قانون تجارت الکترونیکی فعالیت می‌کند. مشاور با ثبت نام در شبکه نوآوری سگال و همچنین با هر بار استفاده از خدمات مجتمع نوآوری سگال می‌پذیرد که علاوه بر مفاد این سند، قوانین و مقررات و همچنین قوانین حفظ حریم شخصی مجتمع نوآوری سگال را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن و بدون هیچگونه محدودیت و شرطى، مفاد این اسناد را پذیرفته و در صورت عدم موافقت با آن، لازم است بلافاصله استفاده از سامانه را متوقف نماید. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییر کند، بنابر این کاربر ملزم به بررسی قوانین سامانه در هر بار استفاده از آن می باشد و استفادۀ کاربر از سامانه به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.
 2-2 برای استفاده از خدمات مجتمع نوآوری سگال لازم است که هر مشاور یک حساب کاربری در شبکه نوآوری سگال بسازد. وارد نمودن نام کاربری در شبکه نوآوری سگال الزامی است .
2-3 مشاور می‌پذیرد اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و بروز در شبکه نوآوری سگال وارد نماید. با توجه به اینکه این اطلاعات در اختیار عموم گذاشته خواهد شد لذا ضمن اطلاع از این موضوع متعهد می گردد عکس ارسالی از خود را با رعایت کلیه موازین اخلاقی، قانونی، متناسب با جایگاه اجتماعی و با حفظ شأن و منزلت انتخاب نماید.
2-4 مشاور متعهد می‌گردد که صرفاً با شماره تلفن همراه متعلق به خود که با کد ملی آن صادر گردیده نسبت به ثبت نام در شبکه نوآوری سگال اقدام نماید. در غیر این صورت تا زمان اصلاح مراتب، حساب کاربری آنها معلق خواهد ماند.
2-5 هر شخص تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان مشاور در شبکه نوآوری سگال ایجاد کند. در صورتی که مجتمع نوآوری سگال اطلاع یابد که به نام یک شخص حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب‌های کاربری مذکور اقدام نماید. ثبت نام مشاور به عنوان کاربر خدمت گیرنده و آنهم صرفاً با شماره تلفن ثبت شده به عنوان مشاور، زمانی مجاز خواهد بود که به قصد استفاده واقعی از خدمات حقوقی مجتمع نوآوری سگال باشد و نه به جهت بررسی سامانه. در صورت عدم رعایت این شرط، متخلف ملتزم به پرداخت خسارت قراردادی در حق شرکت خواهد بود. مرجع تشخیص تخلف از شرط مذکور شرکت خواهد بود.
2-6 مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص در شبکه نوآوری سگال یا سایر خدمات مربوط به مجتمع نوآوری سگال انجام می‌شود به عهدۀ کاربر است. بنابراین مسئولیت اشخاص دیگری که با استفاده از حساب مشاور از خدمات مجتمع نوآوری سگال استفاده می‌نمایند متوجه کاربر مذکور می‌باشد.
2-7 مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربر است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری مشاور، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع مجتمع نوآوری سگال برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌ رسانی به مجتمع نوآوری سگال انجام نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.
2-8 مشاور حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کند.
2-9 ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید و تشخیص شرکت، از مشاور درخواست اطلاعات تکمیلی، ارایه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود گردد. در این صورت کاربر مذکور متعهد به ارایه مدرک و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام شده از سوی مجتمع نوآوری سگال خواهد بود. در غیر این صورت مجتمع نوآوری سگال می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارایه خدمات به کاربر یادشده خودداری کند.
ماده 3 - شرایط استفاده از شبکه نوآوری سگال
3-1 مشاور متعهد می‌شود هیچ‌گاه از خدمات مجتمع نوآوری سگال به صورتی که به شرکت یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکند. در صورتی که کاربر نسبت به سوء استفاده از امکانات فراهم شده در خدمات مجتمع نوآوری سگال در جهت منافع شخصی و یا آسیب اعم از مادی و یا معنوی به منافع مجتمع نوآوری سگال اقدام نماید، مجتمع نوآوری سگال ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب کاربری، مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع قضایی و یا سایر مراجع ذیصلاح قانونی نسبت به مطالبه جبران خسارات وارده اقدام نماید.
3-2 مشاور می‌پذیرد که مجتمع نوآوری سگال ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی مجتمع نوآوری سگال با وی استفاده کند. کاربر می‌تواند درخواست کند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرد که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از خدمات با مشکل مواجه شود و یا اطلاعات مقتضی بموقع به ایشان نرسد.
3-3 شرکت ممکن است کدهایی به منظور هدیه به کاربر خدمت گیرنده ارایه کند که با وارد کردن این کدها در نرم‌افزار، درصدی از مبلغ خدمت کسر گردد. وجه مذکور از هزینه خدمات متعلق به مجتمع نوآوری سگال قابل کسر است و درصورتی که مبلغ هدیه موصوف از هزینه خدمات بیشتر باشد، مجتمع نوآوری سگال نسبت به پرداخت مابه التفاوت آن به مشاور اقدام خواهد کرد.
3-4 مشاور می‌پذیرد در صورت دسترسی هر چند مجاز به کدهای هدیه، اجازۀ انتقال یا فروش کدها را به کاربر خدمت گیرنده یا اشخاص دیگر ندارد، حتی اگر مجتمع نوآوری سگال در فضاهای عمومی به نحوی که در دسترس عموم است، این کدها را منتشر کرده باشد. مگر اینکه مجتمع نوآوری سگال رسماً این اجازه را داده باشد.
3-5 مشاور می پذیرد مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از خدمات مجتمع نوآوری سگال به عهدۀ کاربر است.
3-6 مشاور متعهد می‌شود پس از ارایه خدمات، فقط در شرایط ضروری و با اطلاع مجتمع نوآوری سگال از اطلاعاتی مانند شماره تلفن کاربر خدمت گیرنده که توسط سامانه ارایه شده است استفاده نماید. استفادۀ کاربر از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران باشد. در هر صورت اطلاعات مذکور به صورت امانت در اختیار مشاور قرار گرفته است و در صورت نقض تعهدات مذکور، شرکت مجاز به پیگیری حقوقی و کیفری موضوع خواهد بود.
3-7 مشاور می‌پذیرد که مجتمع نوآوری سگال را وسیله‌ای برای تبلیغات و بازاریابی خدمات شخصی خود قرار ندهد و از هرگونه معرفی و عرضۀ محصولات و خدمات شخصی و یا متعلق به دیگران خودداری کند.
3-8 مشاور می پذیرد که کاربر خدمت گیرنده حق دارد در خصوص خدمت دریافتی خود نظر و امتیاز بدهد و این نظرسنجی به نمایش عموم گذاشته خواهد شد و مشاور هر گونه اعتراضی را در این رابطه از خود سلب می نماید لیکن حق دارد پاسخ نظردهی را مختصر، مستدل و با حفظ کرامت اشخاص بیان نماید.
3-9 مشاور متعهد به رعایت همۀ قوانین شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از جمله رعایت حجاب و پوشش مناسب در هنگام ارایه خدمت مشاوره آنلاین تصویری می باشد.
3-10 مشاور می پذیرد که مجتمع نوآوری سگال موسسه مشاوره نیست، بلکه تنها بستر نرم‌افزاری است که ارتباط بین کاربر خدمت گیرنده و مشاور را در راستای توافق بر انجام یک خدمت معین فراهم می‌کند. در خدمات مجتمع نوآوری سگال مشاور مختار است یک درخواست خدمت را بپذیرد یا رد کند، همچنین کاربر خدمت گیرنده مختار است پس از ارسال درخواست خدمت و قبل از پرداخت هزینه نسبت به لغو درخواست اقدام نماید. لذا هر خدمت که کاربر خدمت گیرنده از مشاور دریافت می کند باید به عنوان یک قرارداد لازم مستقل و رابطۀ قراردادی بین آنها در نظر گرفته شود.
3-11 مشاور می پذیرد که مجتمع نوآوری سگال به عنوان یک نرم افزار واسط عمل کرده و دو طرف را به هم معرفی و مرتبط می نماید و هر یک از طرفین مسئول اقدامات خود می باشند و در صورت تقصیر، قصور یا تخلف هر یک، ذینفع می تواند با رعایت مفاد این سند در مراجع ذی صلاح حقوقی و قضایی علیه طرف دیگر اقامه دعوی نماید.
3-12 مشاور می پذیرد مجتمع نوآوری سگال طرف هیچ قرارداد منعقده فیمابین کاربران نمی باشد و هیچ دخل و تصرفی در آن ندارد.
3-13 مشاور صراحتاً تصدیق و اقرار می نماید که استفاده از وبسایت و اپلیکیشن مجتمع نوآوری سگال در جهت معرفی خدمت ارایه شده از سوی ایشان می باشد و کلیه مسئولیت ها و تعهدات آن بر عهده نامبرده خواهد بود و شرکت در این خصوص هیچ تعهدی ندارد.
3-14 مشاور می پذیرد شرکت هیچ کنترلی بر روی رفتار کاربران وبسایت و اپلیکیشن ندارد و هر گونه مسئولیتی در این خصوص را از خود سلب می نماید.
3-15 مشاور تایید و تصدیق می نماید که شرکت مسئول هیچ یک از محتویات پست شده توسط کاربران نمی باشد و آنها را کنترل نمی نماید. همچنین شرکت مسئول هیچ یک از پیامهای رد و بدل شده بین کاربران به هر شکل چه از طریق وبسایت و اپلیکیشن یا از طرق دیگر ارتباطات الکترونیک شامل ایمیل های خارج از سیستم، تبادل پیام وبسایت یا هر وبسایت ثالث، نظرات، پست کاربران، فایلها، تصاویر، عکسها، ویدئو، صداها، اطلاعات تماس یا هر گونه مورد قابل دسترس از طریق وبسایت و خدمات نمی باشد و آن ها را کنترل نمی نماید.
3-16 مشاور می پذیرد شرکت این حق را خواهد داشت که به صلاحدید خود و بدون ذکر علت، هرگونه محتوایی که این شرایط و ضوابط را به هر دلیلی نقض کند حذف یا جابجا نماید.
3-17 مشاور می پذیرد در صورتی که به وبسایت ثالث متصل شود، فعالیت آنها ممکن است علاوه بر ضوابط مجتمع نوآوری سگال مشمول شرایط و قوانین وبسایت ثالث نیز گردد.
3-18 مشاور می پذیرد که باید به نحو دقیق، مطالب آموزشی و فایل های راهنمایی مربوط به ارایه هر خدمت حقوقی را مطالعه نموده و بر اساس آن ها اقدام نمایند.
ماده 4 - حقوق مالکیت فکری
شبکه نوآوری سگال در واقع دارایی فکری و اختصاصی متعلق به شرکت گروه بین المللی تحلیلگران علوم سگال است و کلیه کدهای منبع، پایگاه‌های داده، عملکردها، نرم‌افزار، طراحی‌های وبسایت، صوت، ویدئو، مقالات و متون آموزشی، عکس‌ها و المان‌های گرافیکی در سایت (مجموعاً محتوا) و علامت تجاری موجود در پلتفرم متعلق به مجتمع نوآوری سگال و تحت کنترل و مجوز گروه بین المللی تحلیلگران علوم سگال می‌باشد و از طریق قوانین اختصاصی نظیر قانون تجارت الکترونیک، قانون حمایت از مؤلفان 1348 ، قانون ثبت علایم و اختراعات، مقررات رقابت و سایر حقوق و قوانین مربوط به امور موضوعه مورد حمایت قرار می‌گیرند، مگر این ‌که خلاف این مقررات توافق شود. محتوا و علایم همان‌گونه که باید باشد، صرفاً برای اطلاع و استفاده کاربران ارائه می‌گردند. بدون اجازه صریح و کتبی مجتمع نوآوری سگال، هیچ بخشی از این سایت و محتوا یا علائمی نمی‌تواند کپی شود یا بازتولید گردد، جمع‌آوری شود، بازنشر شود، بارگذاری شود، ارسال گردد، برای عموم به نمایش در آید، رمز گذاری شود، ترجمه شود، منتقل شود، توزیع گردد، فروخته شود، مجوز واگذاری آن صادر شود، یا به همین ترتیب برای هر نوع هدف تجاری و حقوقی دیگری مورد بهره‌برداری قرار گیرد؛ به جز آنچه که در قوانین و مقررات و صراحتاً توسط مجتمع نوآوری سگال بیان گردیده است و هرگونه استفاده ناروا و غیرمجاز برای کاربر خاطی مسئولیت به همراه دارد.
ماده 5 - مسئولیت ها و تعهدات شرکت
5-1 شرکت با تمام امکانات خود از جمله واحدهای پشتیبانی و رسیدگی به شکایات و فرآیند میانجیگری، تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارایه خدمات و ایجاد صلح و سازش فی مابین کاربران می‌کند.
5-2 شرکت متعهد است در صورت اخذ هزینه خدمات از کاربر خدمت گیرنده، ظرف سه روز کاری پس از ارایه خدمت و اعلام رضایت کاربر نسبت به تصفیه حساب با مشاور اقدام نماید.
5-3 شرکت تلاش خود را جهت فراهم نمودن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری خود توسط دستگاه‌های کاربران محترم می‌کند اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی نخواهد داد.
5-4 تمامی اطلاعات مشاور بجز موارد تصریح شده در این سند و اطلاعات پروفایل (صفحه شخصی) که برای عموم به نمایش در خواهد آمد به عنوان اطلاعات محرمانه نزد مجتمع نوآوری سگال محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام ذیصلاح قضایی. بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، مجتمع نوآوری سگال مکلف به ارایه اطلاعات کاربر به مراجع مذکور می‌باشد.
5-5 چنانچه هر یک از کاربران مجتمع نوآوری سگال در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند برابر شرایط فوق می‌توانند شکایت خود را از طریق واحد شکایات مطرح و مجتمع نوآوری سگال پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلافات بعمل خواهد آورد.
5-6 مسئولیت های ذکر شده شرکت در این سند فقط در فرضی است که کاربر خدمت گیرنده از طریق شبکه نوآوری سگال درخواست خدمت ارسال کرده است و مشاور نیز این درخواست را پذیرفته است. لذا اگر کاربران خارج از شبکه نوآوری سگال با یکدیگر بر انجام خدمت توافق نمایند هیچ گونه مسئولیتی متوجه مجتمع نوآوری سگال نخواهد بود.
ماده 6 - مسئولیت مشاور
6-1 مشاور تایید و اقرار می نماید که هیچگونه رابطه استخدامی و کاری مشمول قانون کار با مجتمع نوآوری سگال نداشته و ندارد و صرفاً نامبرده از خدمات بستر نرم افزاری مجتمع نوآوری سگال به منظور تسهیل ارتباط با کاربر خدمت گیرنده و ارایه خدمات به وی استفاده می کند.
6-2 مشاور متعهد می گردد که در ارتباط با فعالیت خود حسب مورد قوانین و ضوابط مراجع ذیصلاح و سایر قوانین مربوطه را رعایت می نماید و اقرار می نماید از قوانین مربوط به مالیات و نظایر آن کاملا مطلع بوده و در صورت عدم اجرای قوانین و مقررات از سوی مشاور، هیچ گونه مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.
6-3 در صورتی که عدم انجام تعهدات قانونی و قراردادی توسط مشاور نسبت به کاربر خدمت گیرنده یا هر شخص دیگر موجب الزام شرکت از طریق مراجع اعم از قضائی و اداری و اشخاص ذیصلاح به پرداخت وجهی تحت هر عنوان اعم از جزای نقدی یا خسارت به اشخاص ثالث اعم از حقیقی و حقوقی، دولتی و خصوصی گردد، مشاور متعهد و ملتزم می باشد کلیه وجوه مذکور را به انضمام بیست درصد به عنوان جریمه (خسارت قراردادی) در حق شرکت پرداخت نماید. در این صورت شرکت مجاز خواهد بود نسبت به وصول و برداشت خسارت وارده از محل مطالبات مشاور بدون نیاز به طی هیچگونه تشریفات قانونی و قضایی اقدام نماید و نیز در صورت عدم کفایت مطالبات کاربر مذکور برای جبران خسارت وارده از طریق مراجع قضایی ذیصلاح اقدام نماید.
6-4 مشاور در ارایه خدمات حقوقی حق توکیل به غیر ندارد. چنانچه مشاور منتخب قصد انجام موضوع وکالت را با مشاور دیگر به صورت متفقاً داشته یا توکیل وکالت را به صورت جزء یا کل لازم بداند، موظف است رضایت کاربر خدمت گیرنده را به صورت کتبی و صریح اخذ نماید. در غیر اینصورت معادل حق الوکاله دریافتی در حق شرکت جریمه خواهد شد.
6-5 مشاور متعهد می گردد در صورت منع اشتغال به حرفه و سلب صلاحیت اعم از ابطال پروانه، تعلیق، دستور قضایی، تودیع پروانه، عدم تمدید پروانه و سایر نظایر و همچنین عدم ادامه همکاری به دلایل شخصی، مراتب را به قید فوریت کتباً به مجتمع نوآوری سگال اطلاع دهد و چنانچه در حال ارایه خدمت به کاربر خدمت گیرنده باشد نسبت به تعیین تکلیف آن اقدام نماید و از قبول ارجاع جدید خودداری نماید. در غیر اینصورت مسئول جبران خسارت نسبت به کاربر خدمت گیرنده و شرکت خواهد بود.
6-6 مشاور متعهد و ملتزم می باشد هزینه خدمات متعلق به مجتمع نوآوری سگال (بیست درصد از مبلغ کل خدمت بابت حق استفاده از نرم افزار) را ظرف 24 ساعت با مجتمع نوآوری سگال تصفیه نماید. چنانچه ظرف ۷۲ ساعت از زمان دریافت وجه از کاربر خدمت گیرنده نسبت به تصفیه حساب سهم مجتمع نوآوری سگال اقدام ننماید می بایست معادل وجه مذکور را به عنوان خسارت قراردادی در حق شرکت پرداخت نماید. بدیهی است پرداخت خسارت مذکور علاوه بر انجام تعهد اصلي بوده و با آن قابل جمع است .
6-7 مشاور می پذیرد هزینه های پرداختی ایشان به شرکت قابل استرداد نیست و انصراف، عزل، استعفاء یا هر دلیل دیگری برای خاتمه همکاری که باعث استرداد حق الامشاوره / حق الوکاله به کاربر خدمت گیرنده شود تاثیری در این موضوع نخواهد داشت.
6-8 چنانچه هر زمان مشاور متوجه گردد طرف دعوی کاربر خدمت گیرنده معرفی شده، موکل ایشان در مراجع قضائی یا شبه قضائی بوده و یا می باشد، باید به قید فوریت مراتب را در شبکه نوآوری سگال اعلام نموده و از هر گونه اقدامی بدون اذن کتبی شرکت خودداری نماید و چنانچه از این بابت خسارتی به وجود آید مشاور رأساً مسئول جبران خسارت نسبت به کاربر ذینفع و شرکت و یا اشخاص ثالث زیاندیده خواهد بود. در صورت تخلف ایشان از این شرط، مشاور علاوه بر جبران خسارت وارده به ذینفع، ملتزم به پرداخت مبلغ ده میلیون تومان به عنوان خسارت قراردادی در حق شرکت خواهد بود.
6-9 مشاور ملزم است در صورت اعطای وکالت از سوی کاربر خدمت گیرنده به وی، نسبت به تنظیم قرارداد خصوصی اقدام و ضمن تحویل رونوشت قرارداد وکالت و قرارداد خصوصی به کاربر خدمت گیرنده، تصویر آن را نیز جهت ضبط در سوابق و بهره برداری از آن درصورت حدوث اختلاف احتمالی، در شبکه نوآوری سگال ثبت نماید.
6-10 مشاور متعهد است بدون اطلاع مجتمع نوآوری سگال هیچ خدمتی اعم از بلاعوض، طی قرارداد کتبی یا شفاهی را در هیچ زمانی به کاربر معرفی شده ارایه ننماید. در غیر اینصورت متخلف محسوب و ملتزم به پرداخت دو برابر کل هزینه خدمت مذکور و یا حق الزحمه عرفی آن (با تشخیص و تعیین مبلغ از سوی شرکت) به عنوان خسارت قراردادی تخلف از شرط در حق شرکت می باشد. تنظیم قرارداد کتبی با کاربر به منزله ارایه خدمت تلقی می شود و در صورت عدم قرارداد کتبی، شروع به ارایه خدمت نیز تخلف از شرط محسوب می گردد و مراحل ارایه خدمت تاثیری در میزان خسارت مذکور ندارد.
6-11 مشاور می پذیرد با توجه به اینکه زمان جلسات اعلامی توسط ایشان برای مدت 24 ساعت برای کاربر خدمت گیرنده محفوظ (رزرو) می ماند لذا حق ندارد زمان تعیینی را به شخص دیگری اختصاص داده یا لغو نماید. در صورت تخطی از این بند به هر علت، مشاور به میزان حق مشاوره تعیینی و در صورت رایگان بودن جلسه به میزان میانگین حق مشاوره سایر مجتمع نوآوری سگال که در حالت کمتر از یکصد هزار تومان نخواهد بود در حق کاربر جریمه خواهد شد و مجتمع نوآوری سگال می تواند نسبت به پرداخت وجه مذکور به صورت مستقیم به کاربر و یا بستانکار کردن کاربر در سامانه در جهت استفاده از خدمت همان مشاور یا سایر وکلا استفاده نماید.
6-12 مشاور می پذیرد هنگامی که زمان رزرو شده جلسه ارایه خدمت قطعی گردید و مراتب تأیید پرداخت هزینه آن از طریق شبکه نوآوری سگال یا طرق دیگر ارتباطی به ایشان اعلام شد، امکان لغو ارایه خدمت از سوی ایشان وجود نخواهد داشت.
6-13 مشاور می پذیرد در صورت لغو ارایه خدمت پس از تائید آن، می بایست معادل هزینه خدمت مذکور در حق شرکت جریمه پرداخت نماید و به قید فوریت و با هماهنگی مجتمع نوآوری سگال نسبت به ارایه همان خدمت به کاربر خدمت گیرنده مربوطه اقدام نماید.
6-14 مشاور در شرایط نادر ذیل که شرایط قابل توجیه می باشد می تواند ارایه خدمت مشاوره قطعی شده را بدون جریمه لغو نماید:
6 - 14 - 1 بیماری جدی مشاور با تائید پزشکی قانونی یا پزشک معتمد مجتمع نوآوری سگال
6 - 14 - 2 بیماری جدی خانواده درجه اول مشاور با تائید پزشکی قانونی یا پزشک معتمد مجتمع نوآوری سگال
6 - 14 - 3 فجایع طبیعی یا نا آرامی سیاسی در محلی که می بایست جلسه مشاوره در آنجا انجام شود
6-15 مشاور می پذیرد که کاربر خدمت گیرنده حق لغو یا تغییر زمان جلسه مشاوره را تا 12 ساعت قبل از زمان مقرر دارد.
6-16 مشاور می پذیرد چنانچه جلسه مشاوره منجر به اعطای وکالت یا خدمت قراردادنویسی گردد، هزینه مشاوره حسب مورد از حق الوکاله یا حق التحریر قرارداد کسر خواهد شد.
6-17 مشاور می پذیرد چنانچه برای درخواست قرارداد یا وکالت پیشنهاد اعلام نماید و کاربر خدمت گیرنده هزینه مشاوره جلسه اول را پرداخت نماید لیکن مشاور در حین یا بعد از جلسه از ارایه خدمت حقوقی منصرف شود می بایست تمام وجه پرداختی کاربر خدمت گیرنده را شخصاً از طریق مجتمع نوآوری سگال مسترد نماید.
6-18 مشاور می پذیرد که در خصوص حق التحریر قرارداد، نیمی از هزینه توافق شده را بدواً دریافت نماید و الباقی آن را پس از رفع ایرادات و ابهامات احتمالی و اعلام رضایت کاربر خدمت گیرنده دریافت دارد.
6-19 کاربران می پذیرند در صورتی که در خصوص پایان اقدامات تنظیم قرارداد، بین ایشان اختلافی حادث گردد، تصمیم مجتمع نوآوری سگال فصل الخطاب خواهد بود و این تصمیم قطعی و لازم الاجرا است و هیچ اعتراضی از سوی طرفین مسموع نخواهد بود.
6-20 مشاور می پذیرد که پس از دریافت درخواست خدمت حداکثر ظرف 24 ساعت نظر حقوقی خود را به صورت کامل و مستدل به همراه هزینه خدمت به مجتمع نوآوری سگال اعلام نماید تا این اطلاعات به انضمام رزومه ایشان برای کاربر خدمت گیرنده ارسال گردد.چنانچه اطلاعات اعلامی جهت اعلام نظر کافی نباشد مشاور موظف است قبل از اعلام نظر، سوالات خود را جهت رفع ابهام از طریق شبکه نوآوری سگال اعلام نماید.
6-21 مشاور می پذیرد مسئولیت صحت اطلاعات اعلامی در سامانه به عهده ایشان خواهد بود و از این بابت مجتمع نوآوری سگال هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.
6-22 مشاور می پذیرد هر گونه اطلاع رسانی و ابلاغ ها از طریق پنل مجتمع نوآوری سگال یا از طریق پیامک یا ایمیل به منزله ابلاغ قانونی و اطلاع مشاور می باشد.
6-23 مشاور می پذیرد پاسخ پیگیری های مجتمع نوآوری سگال بابت روند پرونده را ظرف 24 ساعت ارسال نماید. در غیر اینصورت به ازای هر روز تاخیر، به مشاور نمره منفی تعلق می گیرد. بدیهی است امتیازهای اخذ شده در تعداد و نوع پرونده های ارجاعی بسیار تاثیر گذار است.
6-24 مشاور می پذیرد چنانچه جلسه مشاوره به تنظیم قرارداد یا وکالت منتهی شد، این قرارداد باید شبکه نوآوری سگال ثبت گردد. درغیر اینصورت مشاور ملتزم به پرداخت معادل کل مبلغ خدمت تنظیم قرارداد یا حق الوکاله به عنوان جریمه تخلف از شرط قراردادی در حق شرکت خواهد بود. بلاعوض بودن ارایه خدمت مذکو تاثیری در تحقق تخلف از شرط ندارد و تشخیص حق الزحمه عرفی آن در فرض اخیر با شرکت خواهد بود.
6-25 مشاور می پذیرد با توجه به اینکه آدرس اعلامی مشاور به عنوان محل قانونی وی اعلام می گردد. در صورت تغییر آدرس مشاور ملزم به بروزرسانی صفحه کاربری خود خواهد بود.
6-26 مشاور متعهد است پس از پایان جلسه مشاوره حضوری، نتیجه آن را حداکثر ظرف 24 ساعت در شبکه نوآوری سگال اعلام نماید.
6-27 مشاور می پذیرد در هر مرحله از پرونده، روند کار به خصوص مواعد قانونی موضوع پرونده، اطلاعات تاریخ ابلاغ های اوراق قضائی پرونده، نتیجه اقدامات، تاریخ و موضوع اقدام بعدی خود در پرونده را ظرف 24 ساعت از زمان اطلاع، به مجتمع نوآوری سگال اعلام نماید. عدم ارسال اطلاعات مذکور در مهلت مقرر موجب دریافت امتیاز منفی می گردد. بدیهی است امتیازات دریافتی در تعداد و نوع ارجاعات پرونده بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
6-28 مشاور می پذیرد در خصوص پرونده های وکالت گزارش مختصر از شرایط پرونده را به صورت ماهانه ارایه نماید.
6-29 مشاور می پذیرد در صورتی که بدون اطلاع مجتمع نوآوری سگال با کاربری که قبلاً از طریق مجتمع نوآوری سگال معرفی گردیده، در رابطه با موضوع پرونده گذشته یا هر موضوع دیگری قرارداد شفاهی یا کتبی منعقد نماید به میزان دو برابر حق الزحمه آن، در حق شرکت جریمه می گردد. بلاعوض بودن ارایه خدمت مذکور تاثیری در تحقق تخلف از شرط ندارد و تشخیص حق الزحمه عرفی آن در فرض اخیر با شرکت خواهد بود.
6-30 مشاور می پذیرد به محض تغییر نشانی دفتر، مراتب را به مجتمع نوآوری سگال اعلام و موقعیت جغرافیایی (لوکیشن) دفتر جدید را در صفحه اختصاصی خویش اصلاح نماید.
6-31 کاربران تصدیق و تایید می نمایند مسئول ارزیابی و استفاده از هرگونه محتوای نمایش داده شده بر روی وبسایت و اپلیکیشن می باشند و نباید به صرف محتویات بازگو شده اعتماد کنند و مجتمع نوآوری سگال هیچ محتوا یا نظر، توضیح، پیشنهاد یا مشورتی را تأیید نمی نماید.
6-32 مشاور با پست نمودن، ارسال یا لینک محتوا از طریق مجتمع نوآوری سگال متعهد می شود و تضمین می نماید که دارای کلیه پروانه ها، حقوق، رضایت و مجوزهای لازم برای نشر محتویات می باشد و حسب مورد پروانه های اختراع، علائم تجاری، اسرار تجاری، کپی رایت، حقوق مؤلف یا سایر حقوق مالکانه را اخذ نموده است و نیز رضایتنامه یا مجوز مکتوب از هر شخص حقیقی یا حقوقی یا کسب و کار، در خصوص استفاده از نام یا تصویر آنها جهت گنجاندن و استفاده از محتوای مذکور بر روی سامانه را دارد و به مجتمع نوآوری سگال این اختیار را می دهد که از آن محتوا به هر صورتی که تشخیص داده شود استفاده نماید. ضمنا اگر محتوای ارسالی قبلا منتشر شده باشد و نویسنده مالکیت معنوی آن را به ناشر یا رسانه ای واگذار کرده باشد، حق ندارد آن را بدون اجازه نامبردگان در مجتمع نوآوری سگال منتشر نماید.
6-33 مشاور می پذیرد که با ارایه محتوا به مجتمع نوآوری سگال، مجوز غیرقابل فسخ، غیرقابل لغو، دائمی، غیرانحصاری، با حق امتیاز آزاد، قابل لیسانس دهی فرعی و مجوز قابل انتقال برای استفاده، بازتولید، توزیع، آماده سازی نمایشهای فرعی و اجرای محتوا در رابطه با وبسایت، خدمات و کسب و کار را به مجتمع نوآوری سگال اعطاء نموده است.
6-34 مجتمع نوآوری سگال به صلاحدید خود می تواند در هر زمان و بدون اخطار قبلی به کاربر، هر محتوایی را پاک نماید و یا دسترسی هر کاربری را به وبسایت محدود کند یا خاتمه دهد.
6-35 مشاور می پذیرد که به هیچ عنوان نباید در نظر ارسالی اطلاعات نادرست، فریبنده، گمراه کننده، اغفال کننده یا تبلیغاتی ارایه نماید و باید در همه حال تمامی ضوابط و مقررات و شئون وکالت را حفظ نماید. همچنین ارسال شماره تلفن یا اطلاعات تماس، سربرگ و نظایر آن تخلف محسوب می گردد و درصورتی که مشاور از طریق موارد مذکور نسبت به ارایه خدمت حقوقی اقدام نماید، به میزان کل هزینه آن خدمت در حق شرکت جریمه می گردد و مرجع تشخیص تخلف، شرکت خواهد بود.ضمنا پرداخت این جریمه مانع از استیفای حقوق قانونی ذینفع نخواهد بود.
6-36 مشاور می پذیرد نظر به اینکه مجتمع نوآوری سگال با ارایه بستر نرم افزاری، به منزله یک واسط عمل کرده و تنها ارتباط میان کاربر خدمت گیرنده با مشاور را تسهیل می نماید ضامن صلاحیت رفتار و اعمال کاربران نبوده و هیچگونه مسئولیتی حقوقی و کیفری در این خصوص نخواهد داشت.
6-37 مشاور می پذیرد مسئولیت مطالب ارسالی یا نوشته شده توسط ایشان و نیز مسئولیت کیفیت پاسخ به درخواست کاربر تماماً به عهده مشاور می باشد.
6-38 مشاور می پذیرد این حق برای شرکت محفوظ است که مقالات مشاور و پاسخ های ایشان به درخواست های کاربر را قبل از انتشار، بررسی نماید و درباره انتشار یا عدم انتشار تمام یا بخشی از آن ها تصمیم گیری کند.
6-39 مشاور می پذیرد شرکت این حق را دارد که مقالات مشاور را که قبلاً منتشر شده است حذف نماید.
6-40 مشاور می پذیرد در صورت اعتراض کاربر خدمت گیرنده به کیفیت خدمات ایشان، مجتمع نوآوری سگال مختار است پس از بررسی موضوع و تشخیص تقصیر یا قصور ایشان، عضویت مشاور را لغو نماید.
6-41 مشاور می پذیرد که تنها تخصص هایی از ایشان برای عموم به نمایش گذاشته خواهد شد که تجربه و توانایی مشاور در آن تخصص ها برای مجتمع نوآوری سگال اثبات شده باشد و درخواست های خدمات صرفاً در آن موارد ارجاع خواهد شد. این محدودیت با هدف تخصصی تر شدن خدمات و اطمینان از عدم ارایه خدمات از سوی مشاور در حوزه هایی است که در آن تجربه کافی ندارد.
6-42 مشاور می پذیرد در صورتی که نشانی محلی غیر از محل حوزه جغرافیایی پذیرش وکالت خود را به عنوان محل برگزاری جلسه حضوری با کاربران، به مجتمع نوآوری سگال اعلام نمود. این نشانی به عنوان آدرس مشاور در صفحه اختصاصی ایشان نمایش داده نخواهد شد و نامبرده مسئول رعایت کلیه ضوابط و مقررات حاکم خواهد بود و چنانچه از این بابت خسارتی وارد آید شرکت هیچگونه مسئولیت و تعهدی نداشته و مشاور مذکور ضمن پاسخگویی مسئول جبران خسارت وارده خواهد بود.
6-43 مشاور می پذیرد که می بایست تصویر خوانای اسناد سجلی و همچنین پروانه وکالت خود را در شبکه نوآوری سگال بارگذاری نماید.
6-44 مشاور می تواند با درج تحصیلات، سوابق، تألیفات در صفحه اختصاصی خود در مجتمع نوآوری سگال به کاربر کمک کند تا شناخت بهتری از ایشان بدست آورد تا در انتخاب خود تصمیم گیری راحت تری داشته باشد. اما درج هر گونه مطلبی که شائبه تبلیغات یا تحقیر و تخریب سایر کاربران مشاور را ایجاد کند، ممنوع است. استفاده از عناوینی چون برترین، بهترین، اولین، کامل ترین، سریع ترین و مواردی از این قبیل در معرفی خود ممنوع می باشد و شرکت حق حذف آنها را بدون اطلاع به مشاور خواهد داشت.
6-45 مشاور می پذیرد از مقالاتی که برای مجتمع نوآوری سگال ارسال می نماید، علاوه بر درج در بخش بلاگ مجتمع نوآوری سگال و صفحه اختصاصی ایشان در جذب کاربران نیز استفاده گردد.
6-46 مشاور می پذیرد لیست مشاوره ها و پرونده ها و قراردادهای تنظیمی توسط ایشان و امتیازات اخذ شده و نتایج نظر سنجی در صفحه اختصاصی ایشان نمایش داده شود و از آنها در آشنایی هر چه بیشتر کاربر با کیفیت خدمات ایشان استفاده شود.
6-47 مشاور می پذیرد تعداد و کیفیت مقالات ارسالی و تعداد و کیفیت خدمات ارایه شده به کاربر خدمت گیرنده در ارزیابی مجتمع نوآوری سگال و رده بندی مشاور نقش دارد و مجتمع نوآوری سگال مختار به رده بندی و انتشار نتیجه آن در سامانه (سایت و اپلیکیشن) است.
6-48 مشاور می پذیرد که عموم کاربران می توانند به شرط توهین نکردن، تحقیر نکردن، مسخره نکردن، متهم نکردن، عدم ابراز تنفر، عدم تهدید و با رعایت قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران نظرات خود را درباره مقالات ارسالی ایشان درج کنند. مجتمع نوآوری سگال در انتشار و یا عدم انتشار نظرات مختار است.
6-49 مشاور می پذیرد درج و افشای اطلاعات خصوصی دیگران و سایر اطلاعاتی که مطابق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران افشای آن ها ممنوع است در مجتمع نوآوری سگال نیز ممنوع است و مسئولیت آن بطور مستقیم به عهده ایشان می باشد.
6-50 مشاور می پذیرد باید خدمات توافق شده با کاربر را در زمان مقرر ارایه نماید. در صورتی که خدمات مذکور ارایه نشود و یا به تشخیص شرکت ناقص ارایه گردد و کاربر به این موضوع اعتراض نماید، مجتمع نوآوری سگال وجه پرداخت شده را به کاربر عودت خواهد نمود و در صورت پرداخت وجه به مشاور، ایشان موظف به استرداد وجه خواهد بود .
6-51 مشاور می پذیرد مسئولیت سوء مشاوره یا ارایه مشاوره اشتباه به کاربر خدمت گیرنده برعهده ایشان می باشد.
6-52 مشاور می پذیرد در صورتی که خدمات توافق شده با تأخیر نسبت به مهلت مقرر ارایه شود و کاربر ظرف مدت 48 ساعت پس از دریافت خدمت به این موضوع اعتراض نماید، مجتمع نوآوری سگال مختار است که تمام یا بخشی از وجه پرداخت شده از سوی کاربر را عودت داده و یا به عنوان جریمه کسر نماید.
6-53 مشاور می پذیرد حداقل و حداکثر هزینه های اعلامی توسط وکلا در بخش هزینه های خدمات برای عموم به نمایش گذاشته شود.
6-54 مشاور می پذیرد در صورتی که لینک وب سایت دیگری درون هر یک از بخشهای شبکه نوآوری سگال وجود داشته باشد به معنی تایید فعالیتها و محتویات آن سایت نمی باشد. هر گونه تراکنش مالی یا تعهد احتمالی از سوی آن سایت برعهده پدید آورندگان آن سایت می باشد و مسئولیت استفاده از خدمات آن سایت تنها متوجه شخص کاربر است.
6-55 مشاور می پذیرد هر گونه اقدامی که منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌های شرکت شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی خواهد شد. مجتمع نوآوری سگال این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب مشاور را مسدود کند و در صورت نیاز، علیه شخص مذکور اقدام قانونی انجام دهد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.
6-56 مشاور موظف است اعتبار تجاری شبکه نوآوری سگال را در همه حال در نظر گرفته، برای حفظ اعتبار شرکت، از خود حسن خلق نشان داده، مراتب نزاکت، ادب و امانت داری را در قبال کاربر خدمت گیرنده معمول داشته، توصیه های مجتمع نوآوری سگال در خصوص نوع رفتار با کاربر خدمت گیرنده را رعایت نماید و در کلاس های آموزشی مرتبط که توسط شرکت برگزار می گردد شرکت نماید. تخلف از مفاد این ماده و نیز هر رفتاری که موجب خدشه دار شدن حیثیت تجاری مجتمع نوآوری سگال گردد، شرکت را مجاز خواهد نمود مبلغ یکصد میلیون ریال به عنوان وجه التزام تخلف، از کاربر متخلف مطالبه نماید. تشخیص حدوث این امر با مجتمع نوآوری سگال است و کاربر مذکور حق هر گونه اعتراض در این خصوص را از خود سلب و اسقاط می نماید.
6-57 مشاور صراحتاً اعلام می دارد که از قوانین مرتبط در حوزه فعالیت خود اعم از قوانین مالیاتی مطلع بوده، ملزم به رعایت آن ها می باشد. در صورتی که به علت عدم رعایت این قوانین از سوی مشاور، شرکت از سوی مراجع صالح قانونی و قضایی محکوم به پرداخت وجهی گردد، کاربر مذکور موظف است این مبلغ را به انضمام بیست درصد از آن (به عنوان جریمه) به شرکت پرداخت نماید.
6-58 مشاور اقرار می نماید با افتتاح حساب‌کاربری، تنها مجوز استفاده غیر انحصاری، غیر قابل انتقال و محدود از خدمات مجتمع نوآوری سگال را دریافت داشته است، بدین وصف، مدعی مالکیت آن نبوده، مدعی حقی نسبت به مجتمع نوآوری سگال و شرکت ‌(اعم از کپی رایت، علامت تجاری و سایر حقوق معنوی آن) نمی‌باشد و در غیر موارد مصرح در این قرارداد، اجازه استفاده از نام و علامت تجاری و خدمات نرم افزارهای مجتمع نوآوری سگال را نداشته و در همه حال متعهد به رعایت حقوق معنوی مجتمع نوآوری سگال نسبت به نرم افزارها و ملحقات آن خواهد بود.
6-59 نظر به این که مجتمع نوآوری سگال، تنها بستر نرم افزاری ارایه می دهد و ارتباط میان مشاور و کاربر خدمت گیرنده را ایجاد و تسهیل می نماید لذا مشاور تنها "استفاده کننده" از این بستر بوده، لذا نمی تواند تحت عناوینی چون رابطه استخدامی، پیمانکاری و مشارکت، مدعی حقی نسبت به شرکت باشد.
6-60 مشاور متعهد است شماره حساب شبا خود را در حساب کاربری خویش در مجتمع نوآوری سگال وارد نماید تا در مواردی که هزینه خدمات به صورت آنلاین از سوی کاربر خدمت گیرنده پرداخت می شود، این مبالغ پس از کسر هزینه ارایه خدمات نرم افزاری مجتمع نوآوری سگال به این حساب واریز شود. ضمنا مشاور می پذیرد مطالبات مجتمع نوآوری سگال در زمان واریز وجه تهاتر و در صورت مغایرت نام دارنده حساب با مشخصات ثبت نام شده در مجتمع نوآوری سگال وجهی پرداخت نخواهد شد.
6-61 مشاور متعهد می گردد اطلاعات وارد شده و کلیه اسناد و مدارک که حسب مورد تصویر آن را در فضای مجازی ارسال نموده است، صحیح و واقعی و منطبق با قوانین و مقررات بوده و چنانچه خلاف آن در هر مرحله از اقدامات اعم از مرحله تطبیق اسناد کاغذی با سوابق فایل شده و دیگر مراحل احراز هویت و بررسی صحت پروانه وکالت و مجوزهای ارسالی اثبات گردد، علاوه بر پاسخگویی در مراجع صالحه قضایی، چنانچه از بابت اطلاعات نادرست ارسالی خسارت مادی یا معنوی به مجتمع نوآوری سگال و یا اشخاص ثالث وارد آید شخصاً مسئول جبران خسارت خواهد بود.
6-62 مشاور می پذیرد مجتمع نوآوری سگال اجازه هر گونه استفاده از آرائی که مشاور جهت اثبات تخصص و تجربه خود ارایه می دهد را در راستای کمک به توسعه سامانه و همچنین استفاده سایر وکلا و سایر موارد خواهد داشت از اینرو وکلا متعهد می شوند از ارسال آرائی که به هر جهت انتشار آنها قانوناً مجاز نمی باشد خودداری نمایند و در سایر موارد تمام دقت خود را در جهت حذف نام موکل و اطلاعات شخصی آنها به کار ببرند و چنانچه در این خصوص هرگونه خسارتی به وجود آید یا مسئولیتی متوجه شرکت گردد راساً نسبت به پاسخگوئی و جبران خسارت اقدام نمایند.
6-63 مشاور می پذیرد که جهت بررسی سطح کیفی عملکرد و ارزیابی دقیق تر نسبت به سطح توانایی و تخصص ایشان و همچنین توسعه سامانه، مجتمع نوآوری سگال به محتوای درخواست کاربر خدمت گیرنده و همچنین پیشنهادات ارسالی از سوی مشاور دسترسی داشته و نسبت به تجزیه و تحلیل آنها توسط نرم افزارهای مربوطه، راساً یا از طریق اشخاص ثالث اقدام نماید. بدیهی است پس از قبول ارایه خدمت توسط کاربر خدمت گیرنده، پیامهای مبادله شده از سوی طرفین از این قائده مستثنا بوده و در راستای حفظ حریم شخصی محرمانه خواهد بود و صرفاً در صورت درخواست هر یک از طرفین در جهت رفع اختلاف احتمالی قابل بررسی خواهد بود.
ماده 7 - رفع مسئولیت
7-1 مشاور می پذیرد مسئولیت مجتمع نوآوری سگال صرفاً محدود به موارد ذیل می باشد:
7 -1 - 1 تسهیل دسترسی کاربر خدمت گیرنده به خدمات ارایه شده توسط مشاور.
7 -1 -2 اقدام به عنوان نماینده مشاور، محدود به دریافت هزینه خدمات از کاربر خدمت گیرنده.
7-2 مشاور می پذیرد شرکت مجتمع نوآوری سگال در خصوص خسارات ناشی از موارد زیر مسئولیتی ندارد:
7-2 - 1 خساراتی که ناشی از اقدامات خارج از سامانه باشد.
7-2 -2 خساراتی که از هک یا نفوذ غیر مجاز به شبکه نوآوری سگال باشد.
7-2 -3 خساراتی که ناشی از ارایه هرگونه اطلاعات ناقص یا نادرست و یا اقدامات زیانبار کاربر خدمت گیرنده باشد.
7 - 2 - 4 خساراتی که ناشی از عدم پرداخت الباقی حق الزحمه مشاور از سوی کاربر خدمت گیرنده باشد
ماده 8 - موارد فنی
8-1 کاربر مجاز نیست هرگونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزارهای مجتمع نوآوری سگال شامل دیکامپایل(Decompile)، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیت‌های مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.
8-2 کاربر مجاز نیست با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از خدمات مجتمع نوآوری سگال را روی سرورهای دیگر ارایه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار مجتمع نوآوری سگال یا در روش ارایه خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد کند.
8-3 کاربر مجاز نیست نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کنند.
8-4 کاربر مجاز نیست فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش از سامانۀ مجتمع نوآوری سگال یا سامانه‌های مرتبط با مجتمع نوآوری سگال انجام دهند.
8-5 کاربر مجاز نیست محتوایی را که دربر دارنده ویروس های نرم افزاری، کد رایانه ای، فایلها، برنامه هایی که برای اختلال، تخریب یا محدود نمودن عملکرد هرگونه نرم افزار و سخت افزار رایانه ای یا تجهیزات مخابراتی طراحی شده اند را منتشر نمایند.
8-6 کاربر مجاز نیست اطلاعات بر روی سامانه را کپی و نگه داری نماید مگر متون وبلاگ.
8-7 کاربر مجاز نیست با فرستادن تعداد زیادی پیام به سامانه سعی در اختلال روند عادی اطلاعات نموده یا اقدامی در جهت اینکه توانایی سایر کاربران را برای استفاده از خدمات بطور منفی تحت تأثیر قراردهد بنماید.
8-8 کاربر مجاز نیست اطلاعات شخصی سایر کاربران و اشخاص حقوقی را برای مقاصد تجاری یا غیرتجاری جمع آوری نماید و از وسایل خودکار مثل اسپایدرز، رباتها، خزنده، بدافزارها، کرولرها و ابزار جستجوی اطلاعات به منظور دانلود یا برداشتن اطلاعات از مجتمع نوآوری سگال (به استثنای موتورهای جستجوی اینترنتی مثل گوگل) استفاده نماید.
8-9 کاربر مجاز نیست از هیچگونه وسیله خودکار یا برنامه رایانه ای برای جمع آوری اطلاعات از وبسایت، خدمات یا محتوا استفاده نماید.
8-10 کاربر مجاز نیست از محتویات سامانه تحت نام، علامت تجاری، لوگو یا سایر اطلاعات مالکانه مجتمع نوآوری سگال یا ترتیب و طراحی هر صفحه یا فرم موجود در صفحه ای از سامانه را بدون اجازه صریح مکتوب مجتمع نوآوری سگال استفاده، نمایش یا کپی نماید.
8-11 کاربر مجاز نیست اقدام به دور زدن، غیرفعال نمودن، پاک کردن یا مختل کردن هر اقدام فنی که توسط مجتمع نوآوری سگال یا توسط هر شخص ثالثی برای حفاظت از وبسایت و اپلیکیشن به اجراء گذارده شده است بنماید.
8-12 کاربر در صورت تخلف از هر یک از شروط فوق علاوه بر مسئولیت جبران کلیه خسارتهای وارده ملتزم به پرداخت مبلغ یک میلیارد تومان به عنوان خسارت قراردادی می باشد.شروع به اقدام های مذکور نیز در حکم اقدام تلقی می گردد و مشمول خسارات قراردادی پیش گفته خواهد شد.
ماده 9 - محتوای تولید شده توسط کاربران
9-1 مجتمع نوآوری سگال ممکن است در شرایطی به کاربران اجازه دهد که در وب سایت، نرم‌افزار موبایل و یا سایر بخش‌های این سامانه، عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت این مطالب همچنان متعلق به کاربران خواهد بود. اما با درج آنها در مجتمع نوآوری سگال، کاربران این حق را به شرکت می‌دهند که آنها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کند. همچنین شرکت مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر منتقل کند.
9-2 محتوای ارسال شده به مجتمع نوآوری سگال یا به کاربران توسط مجتمع نوآوری سگال بررسی نمی‌شوند و مسئولیت‌های ناشی از آن برعهده کاربر ارسال کننده آن است. بدیهی است مجتمع نوآوری سگال مسئولیتی در این زمینه برعهده نمی‌گیرد.
9-3 کاربران در نظر دهی ها مجاز به انتشار محتوای خلاف واقع، غیراخلاقی و غیرقانونی نمی‌باشند و می بایست نظر و پاسخ خود را با حفظ احترام و كرامت اشخاص بیان دارند و عواقب آن برعهده خود کاربر خواهد بود.
ماده 10 - قطع خدمات
مجتمع نوآوری سگال در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر می‌تواند برای مجتمع نوآوری سگال یا سایر کاربران مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات مجتمع نوآوری سگال را دارد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.
ماده 11 - توافق از راه دور
11-1 کاربران توافق می‌کنند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به مجتمع نوآوری سگال، از طریق شبکه نوآوری سگال بعمل آید و کاربران ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کنند.
11-2 مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربری برعهدۀ خود مشاور بوده و وی ضمن پذیرش این مسئولیت، همۀ داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.
11-3 مشاور می‌پذیرد هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف مجتمع نوآوری سگال به منزله امضاء الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هر گونه ادعائی نسبت به امضاء و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.
11-4 مشاور با عضویت در شبکه نوآوری سگال قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانۀ رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کند.
ماده 12 - قانون حاکم و حل اختلاف
قانون حاکم بر این قرارداد، کلیه قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران می باشد. در صورت بروز اختلاف بین مشاور و کاربر خدمت گیرنده و یا حدوث اختلاف فی مابین کاربران و مجتمع نوآوری سگال، نخست طرفین تلاش خواهند کرد تا اختلاف خود را از طریق طرح موضوع در قسمت شکایات سامانه به‌ صورت مسالمت‌آمیز و از راه گفت‌وگو حل ‌و فصل نمایند. در صورت لاینحل ماندن مشکل ظرف دو هفته از زمان اعلام کتبی به مجتمع نوآوری سگال، کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن به هیات داوری به شرح ذیل ارجاع می گردد که مطابق با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین خاص داخلی و بین المللی و عرف تجارت الکترونیک با رای هیات داوری به صورت قطعی و لازم الاجرا حل و فصل می گردد. در صورت بروز اختلاف بین مشاور و کاربر خدمت گیرنده از سوی هر یک از طرفین یک داور معرفی و داور سوم توسط شرکت تعیین می گردد که هزینه داوری بالمناصفه بعهده طرفین می باشد. در صورت بروز اختلاف بین کاربران و مجتمع نوآوری سگال از سوی هر یک از طرفین یک داور معرفی و داور سوم توسط دو داور مرضی الطرفین تعیین می گردد که هزینه داوری بعهده کاربر خواهد بود. شرط داوری حاضر، موافقت نامه ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می شود و در هر حال لازم الاجراست.
ماده 13 - تغییر و اصلاح شرایط و قوانین
با توجه به توسعه روزافزون شبکه نوآوری سگال و امکان تغییرات احتمالی در شرایط و قوانین استفاده، ممکن است که مواردی را به عنوان شرایط تکمیلی درهر زمانی به شرایط و شروط استفاده اضافه نماییم. مجتمع نوآوری سگال با موافقت شما حق تغییر قوانین را برای خود حفظ نموده است و کاربران در هر بار استفاده موافقت ضمنی خود با تغییرات را اعلام می‌نمایند و این موضوع به منزله آگاهی کاربران از تغییرات واقعه است لکن به منظور تکریم کاربران، در صورت اضافه‌شدن بندی به قوانین و مقررات استفاده، حتی‌الامکان این مورد را به شما اعلام خواهد نمود. در صورتی که پس از اعمال تغییرات کاربران به صورت مستمر استفاده از وبسایت را ادامه دهند، این به منزله موافقت ضمنی کاربران با تغییرات صورت گرفته محسوب می‌شود و چنین فرض می‌شود که کاربران از تغییرات در قوانین و مقررات وبسایت‌، آگاه یا مطلع شده‌اند.

 


مجتمع نوآوری سگال