برگزاری رویداد فناورانه INOTEX ۲۰۲۳ شمال غرب کشور

۱۴۰۲/۰۱/۱۵ | 137 بازدید

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر جبرائیل رزمجو معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی ۴ اسفند در رویداد فناورانه INOTEX ۲۰۲۳ شمال غرب کشور در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: این رویداد یکی از رویدادهای ایده پردازی و فناورانه مهم کشور است که در این دانشگاه برگزار می شود.
وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و تاکیدات مقام معظم رهبری به حوزه جوانان و دانشگاهیان در این بیانیه، افزود: جوانان در عرصه علم و فناوری سرآمد هستند، همانطوریکه در دوران دفاع مقدس نیز جوانان با حضور در جبهه جنگ از خاک و کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کرده و پیروز میدان شدند.
رزمجو حمایت دانشگاه محقق اردبیلی از فناوران جوان را یادآور شد و تصریح کرد: قطعا حضور جوانان در عرصه علم و فناوری و موفقیت های آنان به نفع استان، منطقه و کشور خواهد بود.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به کسب رتبه برتر مرکز نوآوری و رشد واحدهای فناوری این دانشگاه در هفته پژوهش و فناوری، خاطرنشان کرد: با رویکرد مجموعه مدیریتی دانشگاه حمایت و پشتیبانی همه جانبه از فناوران و شرکت های دانش بنیان در دستور کار دانشگاه قرار دارد.
علیرضا پورحسین مشاور مدیرعامل پست بانک نیز دانش و خرد را لازمه موفقیت دانست و افزود: فناوران جوان در مرحله رشد قرار دارند و کشور از آنان حمایت می کند، پس انتظار می رود فناوران ارزشمندی خود را برای کشور هزینه کنند.
سجاد عباسی دبیر نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس نیز به ضرورت برقراری ارتباط مستمر میان صنعت و شرکت های دانش بنیان تاکید کرد و گفت: باید شبکه ای از کارآفرینان ملی و بین المللی در کشور تشکیل شود.
وی افزود: رویداد فناورانه اینوتکس هر سال در استان های مختلف برگزار می شود و برترین های استانی به رقابت کشوری راه می یابند.
گفتنی است در این رویداد پس از ارائه ایده های تیم های شرکت کننده، ایده های دکتر محمد ضعیفی زاده از شرکت زهردارو و دکتر مهدی وثوقی از شرکت آیزون به عنوان ایده های اول و دوم این رویداد انتخاب شدند.


مجتمع نوآوری سگال